„A nagyvilág művésze vagyok…” - kiállítás László Fülöp műveiből
László Fülöp Elek magyar festőművész leginkább királyi portréiról ismert. 150 éve, 1869-ben született, és a jeles évfordulón egy kiállítás keretein belül elevenítik fel munkásságát. A magyar, de külföldön élő festő műveiből ugyan csekélyebb mennyiségű - mindössze 15 - portrét mutatnak be, azonban a képek ritka magángyűjteményekből származnak, így mindenképp érdemes megtekinteni őket.
További érdekesség, a kiállítás egyik kurátora László Fülöp külföldön élő unokája, Sandra de Laszlo lesz.
Ha szeretnél egy kis ízelítőt, ajánljuk figyelmedbe a festő hivatalos weboldalát, amennyiben pedig online vásárolnál jegyet, úgy arra a jegymester oldalán van lehetőséged.
Helyszín: 1014 Budapest, Szent György tér 2., Magyar Nemzeti Galéria, C épület, I. emelet
Látogatható: 2019. szeptember 26. – 2020. január 5.
Kinek ajánljuk? Aki szereti a portrékat, illetve érdeklődik a történelmi személyek, főképp a főurak és uralkodók iránt.
Folyók, tavak, tengerek – Az éltető víz - kiállítás világhírű festők műveiből
Mi másról is szólna a Balatonfüreden megrendezett kiállítás, mint az éltető vízről?
A bemutatóra többek között olyan, vízzel kapcsolatos művekből válogattak, amelyek leginkább a víz és a hétköznapi ember közötti kapocsról, kötelékről szólnak.
A festmények olyan híres, XIX. századi festők ecsetjeiből származnak, mint Gustave Courbet, Benczúr Gyula, Csók István, Vaszary János, Mednyánszky László, Munkácsy Mihály és Szinyei Merse Pál.
Munkácsy és Szinyei Merse Pál mellett a másik nagy szenzáció Benczúr Gyula Starnbergi tó című műve, amit direkt erre az alkalomra restauráltak.
Helyszín: 8230, Balatonfüred, Honvéd u. 2-4, Vaszary Galéria
Látogatható: 2019. június 15. - 2019. november 17.
Kinek ajánljuk? A vizek és a tengerek szerelmeseinek, azoknak akiket megnyugtat a végtelen óceán látványa.
A szürrealista mozgalom Magritte-tól Dalíig. Válság és újjászületés 1929-ben
Dalíról nem véletlenül írtunk egy korábbi cikkünkben, hiszen épp aktuális a szürrealizmusról szóló kiállítás, amelyen az ő művei is helyet kapnak.
A híres katalán művész mellett pedig a Magyar Nemzeti Galéria igazi hírességek festményeiből válogatott össze egy elképesztően érdekes, mondhatni szürreális válogatást. Ugyanis olyan nagy nevű festők alkotásai is megtekinthetőek, mint Max Ernst (aki egyébként nem kevésbé szürreális képeket festett, mint Dalí), Pablo Picasso, Francis Picabia, Alberto Giacometti, Jean Arp, Joan Miró, Yves Tanguy, és René Magritte.
A kiállításon nem csupán a szürrealista festmények, de a fotók is helyet kapnak. Ennek talán egyik legnagyobb alakja, Man Ray mellett a magyar származású André Kertész és a szintén magyar Brassaï (Halász Gyula) felvételei is megtekinthetőek.
Helyszín: 1014 Budapest, Szent György tér 2., Magyar Nemzeti Galéria
Látogatható: 2019. június 28. - 2019. október 20.
Kinek ajánljuk? A szürrealizmus iránt érdeklődőknek, azoknak akiket ámulatba ejtenek például Dalí művei.
Életem az utca, ahol járok
Talán kevesen tudják, de Bob Dylan nem csak kiváló költő és zeneszerző, hanem festőnek sem éppen utolsó.
Az irodalmi Nobel-díjjal is büszkélkedő zenész a mai napig aktív, gyakran szólal fel polgárjogi, illetve politikai kérdésekben. Maga a kiállítás összesen 3 év amerikai turnéját öleli fel, amely 1989-92-ig tartott.
Dylant utazás közben rengeteg táj, érzés, város, vagy épp maga a nyüzsgő, nagybetűs amerikai élet inspirálta, amelyet papírra is vetett.
Helyszín: 6720, Szeged, Magyar Ede tér 2., Regionális Összművészeti Központ (REÖK)
Látogatható: 2019. július 25. - 2019. szeptember 22.
Kinek ajánljuk? Mindazoknak, akiket érdekel egy igazi polihisztor, Bob Dylan életműve.
Az önarckép fantomja. Rembrandt 350
A híres holland festő, Rembrandt nevével már az is biztosan találkozott, akit egyébként nem érdekel a képzőművészet. Hatását jól mutatja, hogy konkrétan egy egész korszakot -
a XVII. század közepét - neveztek el róla.
Halálának 350. évfordulója alkalmából mutatják be a Rembrandt 350 nevezetű tárlatot, amelynek fókuszában önarckép-festészet áll.
Összesen hét művet – három Lakner László által készített képet (köztük a Rembrandt tanulmányok című festményét), két Birkás László alkotást és egy Forgács Péter által készített videoinstallációt is megtekinthetsz. Mindemellett természetesen Rembrandt egyik rézkarcával, a Sálas, sapkás önarcképével is találkozhatsz.
Helyszín: 1014 Budapest, Szent György tér 2., Magyar Nemzeti Galéria
Látogatható: 2019. június 7. - 2019. szeptember 22.
Kinek ajánljuk? Rembrandt életművének egy kis szelete minden, festészet iránt érdeklődőnek ajánlott.
Ilyen remek tárlatok után persze könnyen kerül ihletett állapotba az ember.
A balatonfüredi, vízzel kapcsolatos kiállítás után bátran ajánljuk a Afremov - Erdei patakjának, vagy Vitorlásának élményfestését. De amennyiben Dalí híres, Elfolyó idő című művét szeretnéd viszontlátni a faladon, arra is van lehetőséged.