Az Alkotásutca nem pusztán egy kreatív festőműhely, hanem egy közösség is. Egy közösség, amelyik érdeklődik a művészetek iránt, és előszerettettel csipegeti fel a tudásmorzsákat. Ebben a cikkben olyan izgalmas információkat osztunk meg, amelyekre minden bizonnyal a polihisztorok nagyágyúi, Michelangelo és Da Vinci is kíváncsi lett volna.
A tésztakiszedő kanál rejtett képességei
Fogadjunk, hogy te is nehezményezted, hogy a tészták előszeretettel tekintik csúszdának a tésztakiszedő kanál közepét: a főtt spagettiszálak általában leszánkáznak a nyíláson, és a világért sem maradnak a kanálban.
Forrás: shorturl.at/flAG4
Ha azt gondoltad, hogy ez a kanál valószínűleg sokkal hatékonyabb lenne a közepén tátongó lyuk nélkül, csak részben van igazad. Ugyanis ez a lyuk pont akkora, amivel kimérhetsz egy adagnyi tésztát szárazon. Szóval inkább erre használd, a megfőtt tésztaszálak megregulázásához pedig hívj segítségül egy szűrőt!
A tornacipők mesteri alkotások
Egy klasszikus Converse tornacsuka megtervezése valószínűleg kevesebb ideig tartott, mint amennyi idő alatt Da Vinci előrukkolt a helikopter dizájnjával. (Ami egyébként nem is repült, erről bővebben itt olvashatsz!)
Forrás: shorturl.at/flAG4
A többség azt hiszi, hogy a cipő belső részén lévő két lyuk afféle szellőző, ami gondoskodik róla, hogy egy húzós nap után is rózsaillatú maradjon a lábad. Sajnos nem erről van szó. Ez a két lyuk egy speciális cipőfűzési lehetőséget biztosít, amivel elérheted, hogy a lábbeli picit szorosabban ölelje körbe a bokádat.
Szóval nem a rózsaillat a lényeg, hanem a praktikum.
A margók margójára
Jegyzetelés? Rajz- és festőeszközök tesztelése? Kalligráfia workshop? Millió okod lehet arra, hogy margós papírt vagy füzetet vásárolj!
Forrás: shorturl.at/flAG4
Fogadni mernénk rá, hogy te is azt hiszed, a margó kizárólag azért van, hogy takarossá rendezze az írásképet. Ez ugyan igaz, de nem ezért találták ki. Eredetileg az volt a célja, hogy megóvja az irományt a patkányoktól. Igen, a patkányoktól, mivel ezek a rágcsálók különös ízléssel rendelkeznek, és jellemzően a papír szélét szeretik megcsócsálni. Aki tehát a margón belül írt-festett-rajzolt, annak nem kellett attól tartania, hogy a kaparászó szerzetek stikában elmajszolják a költemény vagy skicc egy részét.
Radír a rontott rajzokhoz
Forrás: shorturl.at/flAG4
Mindegy, hogy rajzolásról vagy írásról van szó, egy jó radír életmentő. Nem csak azért, mert lehetővé teszi az elrontott rész eltüntetését, hanem azért is, mert van valami eszementül felemelő érzés a radírozásban. Noha a radírok “működése” nem különösebben összetett, van valami, amit talán nem tudtál róluk. Emlékszel azokra a radírokra, amelyeknek eltérő színű a két vége? A kétszínűség esetükben nem rossz tulajdonság, és nem is pusztán esztétikai célú. Az egyik oldalt ugyanis – jellemzően a sötétebb színűt – kifejezetten vékonyabb, és ezáltal sérülékenyebb papírokhoz tervezték.
Tudjuk, nagyobb buli lett volna, ha kiderül, hogy a kétszínű radír sötétebbik fele a tollat is kiradírozza, de azért reméljük, így is hasznos infóval gazdagodtál!