Itt van ez a Covid-19. Nem szeretjük. Vannak viszont dolgok, amiket annál inkább: például az utazást, az evés-ivást, a kultúrát és a művészeteket. A klasszikus külföldi utazás jelen helyzetben olyan, mint a fogyókúra és a csokitorta kapcsolata: nem működik.
De ahogy a diétában is vannak csalónapok, úgy az utazásban is felbukkantak a kiskapuk. Az egyik ilyen a virtuális múzeumi túra. És mivel rengeteg múzeum megnyitotta virtuális kapuit az érdeklődők előtt, nem fér bele az összes egyetlen cikkbe! Még jó, hogy lehet sorozatot írni!
Persze csak úgy ukk-mukk-fukk lecsüccsenni a laptop elé, és virtuális tárlatokat nézni önmagában nem annyira izgalmas. Pont ezért, arra gondoltunk, miért is ne tehetnéd felejthetetlenné a 4 fal közé szorított monitoros kiruccanást amolyan Alkotásutca módra felturbózva?!
A recept egyszerű: válassz egy múzeumot, ahol lehet virtuális túrát tenni; máris mutatunk kettőt! Aztán trombitáld össze néhány kultúrára kiéhezett barátodat, és szervezz kulináris kalandokkal megspékelt művészettörténeti mustrát!
Nemzeti Múzeum, Skócia, Edinburgh
Skóciába egyszer mindenkinek el kell mennie, varázslatosan szép hely. Mindazonáltal a jelenlegi helyzetben nem lehet csak úgy elröppenni a végtelen legelők és birkák földjére. Szerencsére, a skót főváros egyik kulturális gyöngyszeme, a Nemzeti Múzeum online is elérhető. A Loch Ness-i szörnyet sajnos nem lehet meglesni, cserébe viszont számtalan geológiai, régészeti, természettudományos és tudományos csemege várja az online barangolókat. Természetesen képzőművészeti alkotásokból sincs hiány, de a kuriózumok kedvelői kedvükre gyönyörködhetnek Dolly, a klónozott birka kitömött verziójában is.
Ha pedig Skócia, akkor a kulináris kalandozás jegyében az alábbi oldalon találhatsz ínycsiklandó ötleteket. Habár a hagyományos skót ételek egy részéhez spéci alapanyagok is kellenek, a tradicionális skót reggelit bármikor könnyen elkészítheted. Igen, akár még este is! Persze ha tojás helyett más falatoznál, jó választás a fish and chips, egy skót receptúra alapján készült húsos ragu vagy éppen sűrű leves!
Természettudományi Múzeum, Belgium
A belga Természettudományi Múzeum a Ross Geller féle dínórajongók fellegvára. A múzeum 1846 óta várja az őskor szerelmeseit, és minden bizonnyal roppant büszke arra, hogy itt található a világ legnagyobb dinoszauruszokat bemutató tárlata. Sőt, a virtuális kiállításon azt a 30 Iguanodon csontvázat is meg lehet nézni, amelyek 1878-ban kerültek elő a föld oltalmából, Bernissart-ban.
Ha pedig Belgium, akkor goffri. Sima ügy elkészíteni, aztán csak rajtad áll, hogy mivel bolondítod meg! Persze ha több időd és kedved van belga ízcsodákat alkotni, akkor lehet próbálkozni egy jó szaftos flamand pörkölttel vagy az úgy nevezett ‘stoemp’-el, ami egy zöldséges burgonyapüré. Azon túl, hogy a nevét minden bizonnyal egy IKEA bútortól lopta, meglepően finom fogás!