Ha valaha jártál már nálunk festeni az Alkotásutcában, akkor két dolog lehetséges: vagy csak próbálgatod az alkotó szárnyaidat vagy évek óta festesz és rajzolsz az otthonodban is. Mindegy melyik kategóriát erősíted, az nem kérdés, hogy szereted a művészeteket. Ha pedig így van, miért ne élveznéd az otthonodban is az alkotás élményét?!
Nem számít, hogy felnőtt színezővel bíbelődsz, vászonra festesz vagy épp csak kirajzolgatod magadból a napi feszültséget, azt már biztosan megtapasztaltad, hogy az alkotó tevékenység olyan flow élményt nyújt, ami pikk-pakk kiszakít a mindennapok mókuskerekének szédítő stressz-örvényéből.
Az alábbiakban összegyűjtöttük neked az otthoni művészbázis legfontosabb kellékeit, hogy te is életre kelthesd a benned szunnyadó Picassót!
Cirkalmas ceruzák cikornyás rajzokhoz
A laikusok ceruza címszó alatt egyből a papírboltokban kapható 10-20 darabos színes ceruza készletekre gondolnak. Pedig a ceruzák világában ott élnek a különféle puhaságú és keménységű grafitok, a szénceruzák vagy épp a polychromos művészceruzák, amelyekkel különleges grafikákat készíthetsz, akár többféle felületre is.
Takaros tollak tintás tébláboláshoz
Aki egyszer elmerül a különféle filcek és tollak ezerarcú birodalmában, az könnyen szerelemre lobbanhat a sokszínű pennák iránt. Legyen szó tűhegyű-, vastag végű-, akvarell-, lakk- vagy épp ecsetfilcről, a kínálatban biztosan megtalálod azt a típust, amely a lehető legjobban hozzásegít ahhoz, hogy valóban csodás alkotások kerüljenek ki a kezed alól.
Fes(s)tékek fennkölt ecsetforgatáshoz
Jó, nem kell feltétlenül fennkölten forgatni azt az ecsetet, de a végeredmény szempontjából sokat számít, hogy milyen festékbe mártogatod bele az ecsetszőröket!
Ha gyorsan száradó, vizes bázisú festéket keresel, akkor az akrilfesték a nyerő választás, már csak azért is, mert száradás után vízállóvá válik, tehát a remekművedet akár Hosszú Katinka is megcsodálhatja edzés közben a víz alatt!
Az olajfestékkel élmény a munka, viszont hátránya, hogy lassan szárad. De hát festés közben úgysem sietünk sehová, nem igaz?!
A vízfesték az általános iskolai rajzórák hangulatát idézi: gyorsan szárad, viszont száradás után nem kompatibilis Hosszú Katinkával: pikk-pakk színesre festené a medence vizét!
Felesleges ecsetelni, hogy az ecset nem ecsetleges kellék
Kivéve, ha ceruzával rajzolsz, akkor nincs rájuk szükség! Ha viszont pemzliforgatásra adod a fejed, akkor a Gombóc Artúr analógiára érdemes mindenféle ecsetet beszerezni: vékonyat, keskenyet, ducit, laposat, kicsit, nagyot, szögletest és lekerekítettet is.
Végül, de nem utolsósorban: a vászon, az állvány és a keverőpaletta triumvirátusa
Az alkotás alappillérei nem igényelnek különösebb magyarázatot, viszont a hiányuk magáért beszél. Az festőállvány kiválasztásánál érdemes profi segítséget kérni, például egy hobbiboltban, hogy biztosan olyat vegyél, ami megfelel az igényeidnek.
A festővászon kifeszítése csak elsőre tűnhet nehéznek, de az online videóknak hála percek alatt megtanulhatod a csínját-bínját.
A keverőpaletta pedig egyrészt azért kell, mert az újságpapíron, a földön és a kezeden nem mutatnak olyan jól a színek, másrészt azért, mert ez adja meg a festegetés valódi hangulatát.
Ha pedig fokozni szeretnéd a Monmartre macsakaköves utcáit idéző életérzést, a pingálás mellé hallgass egy kis francia zenét és képzeld oda a fejed tetejére a klasszikus félrefittyenő puha sapkát!